کاربردهای تری دی پنل

در ساختمان سازی :

تریدی پنل را مي توان جهت ديوارهاي محيطي و جداكننده هاي داخلي ساختمانها به كار گرفت بيشترين كاربرد اين محصول در ساختمان هاي مرتفع مي باشد زيرا در طراحي و ساخت چنين ساختمانهايي كاهش منطقي وزن مصالح ( بار مرده ) مد نظر است كه با استفاده از اين محصول دستيابي به اين مهم مقدور مي گردد زيرا وزن يك متر مربع ديوار اجري 221 سانتي متري با ملات ماسه سيمان و اندود طرفين بيش از 450 كيلوگرم مي باشد در اندودهاي ( از نوع سبك ) طرفين كمتر از 100 كيلوگرم وزن دارد و طبعا به كار گيري پانل كاهش بار مرده ساختمانهاي بلند مرتبه را به طرز چشم گيري موجب مي گردد با تریدی پنل ها مي توان ساختمانهاي يك يا دو طبقه را بدون استفاده از اسكلت فلزي بنا كرد و به عنوان ديوارهاي باربر تقسيم كننده و همين طور سقف از آن بهره گرفت. پانل به جهت خود ايستا بودن در اجراي ديوار بلند سالنهاي سوله و سيلوها و آشيانه هاي هواپيما كاربرد موثر و مطمئن دارد.

در ویلا سازی:

تریدی پنل ها به جهت سبك بودن و حمل آسان آن در مناطق صعب العبور قطعه اي كاملا مفيد جهت ويلاسازي و انبوه سازي مي باشد. ايستايي و مقاومت بالاي سيستم موجب مي شود كه ساختمان هاي يك تا دو طبقه را بدون استفاده از اسكلت فلزي بنا كرد و اجراي سقف مسطح و شيبدار و گنبدي و  از قابليتهاي كم نظير اين قطعه مفيد ساختماني مي باشد. ديوار و سقف عايقدار ويلاهاي احداثي موجب صرفه جويي انرژي بوده و پايداري بنا در برابر زلزله فرايند ويژه سيستم است.


در صنعت نفت و پتروشيمي و آب و فاضلاب:

ايجاد حفاظ بتني مسطح عايقدار بر روي جداره خارجي مخازن فلزي مواد نفتي و آمونياك همچنين منابع فلزي و يا بتني آب و فاضلاب نيز يكي ديگر از ويژگيهاي منحصر به فرد پانل مي باشد ساخت مخازن هوايي آب مصرفي شهرها و روستاها در نقاط گرمسير و يا سردسير كشور با تریدی پنل لها موجب صرفه جويي در مصرف آب و انرژي خواهد بود.

در ساختمانهاي بلند مرتبه :

استفاده از تریدی پنل ها در ساختمان هاي بلند مرتبه به عنوان ديوارهاي محيطي و مياني به جهت سبك بودن نسبت به ساير مصالح و بار مرده ساختمان را به طور چشمگيري پايين آورده و در نتيجه فونداسيون و اسكلت با كاهش قابل توجهي رو به رو خواهد بود.سهولت بالا كشيدن قطعات در ارتفاع و دستيابي به فضاي مفيد بيشتر و حذف كنده كاري و تخريب تاسيساتي حذف گچ و خاك و عايق مناسب صوتي و حرارتي و برودتي، حذف نعل درگاه و سرعت در اجرا و در نهايت بازگشت سرمايه گذاري در كوتاهترين زمان از ديگر مزاياي استفاده از سيستم ساختماني تریدی پنل در بلند مرتبه سازي مي باشد كاهش مصرف انرژي و پايداري اطمينان بخش ساختمان در برابر زلزله را نبايد فراموش نمود.

در عایق بندی حرارتی و رطوبتی:

يكي ديگر از مشكلات اساسي كه در اكثر سازه ها به چشم مي خورد مشكل نم و رطوبت مي باشد كه در بعضي مواقع خسارات جبران ناپذيري را بهسازه ها و ساختمان وارد مي نمايد و يكي از راهكارهاي مقابله با آن عايقكاري رطوبتي مي باشد.در ايران با توجه به اقليم و آب و هوا و نيز وجود منابع عظيم نفتي متداولترين عايق رطوبتي قير و گوني مي باشد كه با پيشرفت تكنولوژي اين روش جاي خود را به عايقهاي پيش ساخته داده است. اما با پيشرفت علوم و نيز گراني مواد نفتي و قير در بعضي موارد عايقهاي پيش ساخته نيز مقرون به صرفه نبوده و مهندسان را به آن داشت تا از مواد شيميايي جهت عايق بندي سازه استفاده كنند كه هم از نظر اقتصادي و هم از نظر كيفيت و كارايي بتواند با ساير عايقها رقابت كند. بعد از تحقيقات متعدد مهندسان موفق شدند كه با استفاده از رزينهاي اكريلاتي و استايرني كه با آب حل مي شود، عايق رطوبتي جديدي بسازند كه صورت يك لايه 1mm روي سطوح مورد نياز اجرا مي شود و انعطاف پذيرنيز مي باشد.

درسوله و سيلو و سازه هاي بلند :

1-سرعت اجراي بالا

2- وزن كم ديوار ( ( 200kg/m^2و تاثير ان در كاهش وزن اسكلت و كاهش مقاطع شناژ و فونداسيون  .

3- كاهش ضخامت ديوار از45cm (اندود سيمان + 35cm ديوار )به 15cm .

 خاصيت جذب انرژي و نيرويي ارتعاش و ضربه ماشين آلات و جرثقيل هاي مورد استفاده در سالن .

5- ضريب هدايت حرارتي پائين و تاثير آن بر كاهش پرت حرارتي .

6- شاخص كاهش موارد بالا نسبت به ديوارهاي مشابه و كم نمودن آلودگي صوتي و جلوگيري از انتقال صوتي دستگاهها.

7- قابليت اجرايي پانل براي ديوارهاي بلند تا ارتفاع متر و دهانه 6 متر بي نياز مهاربندي جانبي و آهنكشي اضافي (ساپورت).

8-كمك به سازه ساختمان در جهت تحمل نيروي جانبي.

9-پايداري سيستم پوما در برابر طوفان و زلزله هاي مخرب.

10-امكان اجراي سقف كاذب سالنها با سيستم پانل در نتيجه باكس (box) شدن سالن به ويژه در كارخانه هايتوليد مواد غذايي وبهداشتي و پزشكي .